sözleşmeli öğretmenliği 4+2 den 3+1 e indiren çalışma ,sözleşmeli din görevlileri için hangi çalışmaları yapıyor daha henüz bir haber yok.

ancak haberi imamlarsoruyor.com olarak bizler verelim.

Öncelik olarak şunu söylemek isteriz ki 4/b sözleşmeli din görevlileri için çalışmalar devam ediyor.

( diğer 4/b li olan arkadaşlar kızmayın sizleri dışlamıyoruz, 4/b li olan sadece din görevlileri değil bunun farkındayız )

çalışmların içinde 4+2 3+1 veya nakil sınav kolaylığı gibi alternatifler bulunduğunu söylemek isteriz.

sizinde taktiriniz ki 4/b sözleşmeli din görevlilerinin gerek facebook gerek twitter gibi sosyal medya ortamlarında ne kadar seslerini duyurmak için çaba harcadağını herkes duydu ancak

hükümet olarak herhangi bir cevap gelmedi veya duyulmadı ( diye zannetmeyin )

sesiniz duyuldu lakin şuan için çalışmalar yapılıyor.

şu unutulmamalı , hükümetimizin amacı başta kendisi daha sonrada memurlarına zarar vermeden kırmadan dökmeden ve gönlünü alarak yoluna devam etmek.

peki çalışmalarda neler var neler olabilir ?

1) 4+2 sistemi gelirse 5 yıldır kadro alamayanlar direk kadroya alınıp, 1 senede olduğu mekanda kadrolu olarak mı görev yapacak ?

2) 4+2 sistemi gelirse becayiş sistemi kalkar mı ? ( çünkü devletmizin stratejisi köyüne kadar hizmetsiz yer kalmaması )

3) 4+2 sistemi gelirse bunun müspet ve menfi hangi vaziyetleri ortaya çıkar ?

4) 3+1 sistemi gelirse yukarıda yazdığımız veya yazmadığımız veya veya yazamadığımız durumlar gibi müspet menfi hangi durumlar çıkar ?

5) bununla beraber 3+1 veya 4+2 sistemi gelerek acaba yer değişikliği sınav nakil kolaylığı gibi daha başka alternatifler mi getirilir ?

Bu şıkları çoğaltabiliriz. yukarıya sıraladığımız şıkları gerçekleşeceği için yazmadık bu sadece bizim aklımıza gelen soru işaretleri.

          peki ya kadro ? 

şuan kadronun gelip gelmeyeceğini kimse bilmiyor. çünkü top sayın cumhurbaşkanında. cumhurbaşkanı sayın Recep Tayyip ERDOĞAN eğer kadro verin derse zaten yapılan çalışmalara
gerek duyulmadan direk kadro verilir. yani 4/b sözleşmelilerin müjdeli haberi ancak BAŞKAN Recep Tayyip ERDOĞAN’dan gelir. (tabi kadro verilmesini isterse)

Bu arada,devletin bütçesi belli kadroyu kaldıramaz diye kimse yorum yazmasın çünkü kadrolu ile sözleşmeli arasında maaş olarak fark yok. mevzu maaş değil mevzu SOSYAL haklar.
( aile bütünlüğü,sınavda yükselme vs vs vs)

imamlarsoruyor.com olarak aklınıza takılan ve bir türlü cevabını bulamadığınız 4/b sözleşmeli personelin durumu ne olacağının cevabı ÖZETLEMEK gerekirse aşağıdaki gibi olabilir.

1) 4+2 gelecek
2) 3+1 gelecek
3) bu sistemle beraber sınav nakil kolaylığı sağlanacak ( veya başka alternatifler)
4) sürpriz olarak kadro gelecek

şuan için çalışmalar devam ediyor bunu bilmeniz yeterli.

her ne kadar daha fazla bilgimiz olsada gündeme gelemeyecek bilgileri sırf üye çekmek için yazmak yakısmayacagı için bu haberle yetiniyoruz.
insanları yanıltarak veya duygularıyla oynarak siteyi yükseltmektense daimi olsun ama az üye olsun yeterli. duygularla oynayarak bir yere varamayacağımızı biliyoruz.

imamlarsoruyor.com olarak ümidimiz inşallah tüm 4/b li sözleşmeli personele kadro gelmesi…

NOT: KİMSENİN OLUMSUZ SÖZLERİNE BAKARAK MORALİNİZİ BOZMAYIN VE BİZİ OKUMADAN KİMSENİN VERDİĞİ HABERE İNANMAYIN. HABERİ SAĞLAM KAYNAKTAN YANİ

imamlarsoruyor.com DAN ALIN.

BÜTÜN 4/B SÖZL. ARKADAŞLARIN KADROYA DAHİL EDİLMESİ DİLEĞİYLE ALLAH’A EMANET OLUN…

                           imamlarsoruyor.com