Ya Rabbi !!


Aciziz kapına geldik. Acziyyetimizi ikrar etmeye geldik. Bu gariplerin senden başka gidecek kimsesi senden başka çalacak kapısı yok ki gitsin… eğer sende boş çevirirsen bizi nereye gidelim. Bizi engin rahmet ve merhamet denizinden boş çevirme.


Ya Rabbi!!!


Bizler bize verdiğin Din-i Mübin’i Rasülümüzün nice zorluklarla tebliğ ettiği müşriklerin işkence ve alaylarına katlanarak bize ulaştırdığı emaneti tutmaktan aciziz. Bize verdiğin emaneti sana utanarak emanete geldik.


Ya Rabbi!!


Şu zamanda bir kafir çıkmış Rasülünü Habibini nasıl bir hale getirerek alay ettiği senin indinde malumdur. Bizler buna bile karşılık vermekten aciz kaldık. Sen nasıl Kabe-i Muazzama’yı Ebrehe’nin zulmünden koruduysan bu dinide korursun. Ama bizler garibiz. Bu dinle beraber bizleri de muhafaza buyur Ya Rabbi.


Ya Rabbi!!


İnsanlar türlü türlü menfaatlerle birbirlerini ezmekte haksızlık yapmaktalar. Müslümanlara türlü türlü işkenceler yapılmakta. Acizhane gönlümüz sana sığınmaya geldi. Bize celal sıfatın ile değil de cemal sıfatın ile muameleye eyle.


Ya Rabbi!!


Ümmet-i Muhammed’in kalplerine El-Fettah sıfatın ile sevgi ve muhabbet kapısı aç ki, şu zulmet dinsin. Habibinin sevgisini, kullarının sana olan sevgilerini senden istemeye geldik. Bizim kalplerimiz sevgini öyle koy ki, dünya ve ahirette mesrur olalım.


Ya Rabbi!!


Bizler bir parça huzur aramaktayız. Huzurun sende olduğunu unutmaktayız huzurun adresi sensin sana geldik senden sevgini dilenmeye geldik.


Ya Rabbi!!


Ülkemizin her bir yerinde dalgalanan milyonlarca şehidimizin kanı ay yıldızın yansımasının simgesi olan bayrağımızı kem gözlerden muhafaza buyur Ya Rabbi.


Ya Rabbi!!


Yine ülkemizde 5 namaz vaktinde okunan ezan nidalarını susturup bizleri huzur kaynağı olan dünya meşakkatlerinden sıkıldiğimiz zaman sığınağımız olan mescitlere hasret bırakma. Ülkemize çeşitli menfaatlerle göz dikip İslam şelalesini söndermeye çalışan insanlara hidayet nasip eyle.


Ya Rasülallah!!


Elimizden tutki bizi rabbimize götür. Dini mübinin kurucusu rabbimizin yüce rasülü bizler senin zamanında yaşayamadık seni göremedik. Ama kusurlu lisanlarımızla kalbimizle inandık. Getirdiğin şeyleri tasdik ettik. Bizleri kıyamet gününde sancağın altında taplayıp rabbimizin cemalini görenlerle beraber kıl. Eğer sen bizim elimizden tutmazsan bizi yalnız bırakırsan halimiz nice olur.


Ya Rabbi!!


Ayeti kerimende mealen ‘ siz kapınıza gelen dilencileri boş çevirmeyin’ buyuruyorsun . o dilencilerden daha da aciz olarak huzuruna geldik. Bizleri boş çevirmeyip şu dualarımız kabul buyur Ya Rabbi. Amin …