EY ALLAHIM


Yarın kıyamet gününde Rasülümüze va’d ettiğin makam-ı mahmud’u ver. Bizleri Rasülüllah Efendimiz’in şefaatinden mahrum bırakma. Rasülümüzün ümmeti ümmeti diye içten içten göz yaşı döktüğü hakiki ümmetlerinden kılıp cennette Peygamber Efendimize komşu olabilmeyi nasip eyle.


EY ALLAHIM


Ümmet-i Muhammedin hüsnü niyetle yapılan dualarını kabul eyle. Anneme babama kardeşlerime sevdiklerime ve ben aciz kuluna sağlık sıhhat bol rızık uzun ömür ver. Dünya ve ahiret sıkıntılarından şeytanın şerrinden koru. İmanımızı koru. Son nefese kadar son nefes te dahil Müslüman olup imanla ölebilmeyi kabirde Münker ve Nekir meleklerinin sorularına tıkır tıkır cevap verebilmeyi sırat köprüsünden de Rasülüllah Efendimizin elinden tutup şimşek gibi geçebilmeyi nasip eyle. Cennetini istemeye yüzümüz yok Cemalinle müşerref kıl. Sevgini kalbimize öyle bir yerleştirki başka sevgiye yer kalmasın. Sen ayet-i kerimende dilencileri boş çevirmeyin buyuruyorsun. Huzuruna gelen şu dilencileri boş çevirme Ya Rabbi. Kalbinde iman nuru olmayanlara iman ve hidayet nasip eyle. Müslüman olanların ise imanlarının nurunu ziyadeleştir.EY ALLAHIM


Sen huzuruma el açıp gelen kulumu boş çevirmekten haya ederim buyuruyorsun. Belki biz sana hakkıyla dua edip huzuruna çıkamıyoruz ama dularımızı ismini ismine birleştirdiğin iki cihan serveri alemlerin güneşi doğumu ile putların yere serildiği ateşe tapanların bin yıldan beri sönmeyen ateşi söndüğü peygamberlerin bile ismine aşık olduğu ve ümmetinden olmak istediği sevgili habibin Muhammed Mustafa hurmetine Kur’an-ı Kerimin yüzü suyu hürmetine okunan Ezan-ı Muhammediler hurmetine Lebbeyk Allahümme Lebbeyk diyen hacıların hürmetine senin yolunda hiç durmadan koşan mücahitler senin uğrunda şehit olanlar hurmetine kabul eyle.

Dualarımızı Rasül-ü Zişan Efendimizin senin sevgili kullarının dualarından bir cüz kıl. Yarın kıyamet gününde biz acizlere Allah yolunda rasülüllahın uğrunda nelerini feda eden kullarım geliyor dediğin kullarında eyle. Cennetin için ibadet ediyorsak ebediyen cennetine girmeyelim. Cehenneminden korktuğumuz için ibadet ediyorsak cehenneminde baki kalalım. Biz ki sırf kendisi için ibadet ettiğimiz ömrümüzü feda ettiğimiz rızana nail olmak istiyoruz. Bunu da bizden esirgeme Ya Rabbi. Çünkü senin hazinen o kadar geniş ki şu bizim istediklerimiz kabul etmek ile hazinen kesinlikle eksilmez.


EY ALLAHIM


Dualarımızı Rasüllüllah Efendimizin ümmetine olan muhabbeti yüzü suyu hürmetine sevgili kulların senin yolunda dirsek çürüten alimler gaziler ve şehitler hurmetine kabul eyle. Sen her şeye kadirsin yücelerden yüce merhametlilerin en merhametlisisin. Varsın ve birsin. Ne olur dualarımızı kabul eyle. Amin