(sözleşmeli ve kadrolular içinde haberimiz aşağıda)

9500 Alım ile alakalı gerekli Yazı Tekrar Vize İçin Cumhurbaşkanlığı Strateji Ve Bütçe Başkanlığına Yazıldı.

Personel Alım İznine Çalışılabilmesi İçin Cumhurbaşkanlığı Strateji Ve Bütçe Başkanlığına Gerekli Yazışmalar Yapıldı.

9500 Alım Stratejisi Ve Bütçe Ayarlanması İçin Uygun Görülmek Üzere Birimler Arası Koordinasyon Sağlanarak Alım İçin Diyanet Çalışma Yaparak Akabinde Duyuruya Çıkacak.

Müftülüklere Evrak Teslimi, Sınav Yerleri, Mülakat Sınavı, Sonuçlar, Tercihler, Soruşturma Ve Yerleştirmeler şeklinde devam ederek Alımlar Nihayete Erdirilmiş Olacak.

sene Sonuna doğru Başkanlığa 9 Bin 500 Personel Alınacağını Açıklanmıştı!

SÖZ C.BAŞKAN’I VE BÜTÇE BAKANLIĞI’NDA!

Sevgili arkadaşlar yani 3 aşağı 5 yukarı yazıyı özetlemem gerekirse Diyanet işleri başkanlığı gerekli birimlere diyor ki !

^^ bizim personel eksiğimiz var alım yapmamız gerekiyor, bunun için bütçemiz ne durumda ?

( alacağı personele maaş vereceği için hesabını yapacak )

Eğer bütçe müsait ise hazine yani bütçe bakanlığı ^^ durumumuz müsait gidin başkandan izin alın ^^ der.

( c.başkanınaa iletine kadar aralarda irtibatta ve istişarede olduklarıbirimlerlede görüşme yapılıyor)

Eğer cumhurbaşkan’ı uygun görür,alım yapabilirsiniz diye tezkere verirse diyanet duyuru yaparak alıma çıkar.

Yani anlayacağınız eğer bir mani olmazsa ( sonuçta burası Türkiye ) DHBT sonuçları belli olduktan sonra ( Sonuçlar 4 Ocak 2018 tarihinde açıklanacak. ) yani ocak ayı gibi alıma çıkılacak.

Velhasılı kelam Arkadaşlar Mülakatlara Çalışmaya Başlayabilirsiniz Hatta Geç Bile Kaldınız Diyebiliriz. Eğer Herhangi Bir Değişiklik Yaşanmaz İse Muhtemelen Ocak Ayına doğru Alıma Çıkılacak.

SÖZLEŞMELİ VE KADROLULAR

Haberler Bitti Mi ? Tabî Ki Hayır Bununla Beraber Sözleşmeli Ve Kadrolu Personeller İçin Belki Müjdeli Diyemeyiz Ama En AzındanŞuan İçin Bulunulan Durumların İyileştirmeye ( 3+1 4+2 nakil sınavları vs gibi ) Gidebileceğini ifade edebiliriz. ( çıkmayan can’dan ümidimizi kesmemek daha doğru olur biz yinede kadro bekleyelim)

Ve bizden haber gelmeden kesinlikle sağdan soldan duyduğunuz haberler ile moral bozmayın. 4/b Sözl. ve kadroluların bilgilerinden haberdar olmak için ocak ayında ( belki daha erken olabilir ) bizden gelecek haberleri 4 gözle bekleyin. nereden mi bilgi aldık ? kaynak : kuvvetli yerden merak etmeyim.

sitemizde diyanet camiasında olan tüm sözleşmeli, kadrolu, fahrili, vekilli, v.h.k.i li, hafızlar, müezzin, hac ve umre, k.k.ö hocaları, gündem & konomi, yemek tarifi, tatil & seyahat vs tüm arkadaşlar için bölümler kategoriler mevcut olup birbirinize soru sorabilir özel olarak iletişime geçebilirsiniz.

Bunun için sitemize ücretsiz üye olabilirsiniz.