Değerli üyelerimiz, saygı değer takipçilerimiz, Muhterem okuyucularımız,

malumunuz Diyanet İşleri Başkanlığı birkaç hafta önce muhtemel Diyanet takvimini yayınladı.

yayınladığı yayınlanmasına ama hüzünlü bir sevinç yaşandı.

herkesin Aralık Ocak gibi beklediği alım nisan ayı diye ilan edilince herkesin beklentisi suya düştü.

Diyanet İşleri Başkanı Sayın Ali ERBAŞ 2018 için bu sene sonunda alım olacağını TV kanalından canlı olarak duyurmuştu .

daha sonra Facebooktaki malum gruplar ve haber sitelerinin üye toplamak için yapmış oldukları yalan yanlış haberlerle 9500 alımı bekleyen hocalarımızın duygu ve beklentileri ile oynayarak sitelerinde rant sağladılar.

sonuç! hüzün…

sitemizdeki haberlerimizi takip eden üyelerimiz okumuş oldukları haberler ile boş beklentilere girmedi ve şaşırmadılar .

herkes 6100 alım olacağını söylerken Biz imamlarsoruyor.com Sitesi olarak 9500 alım olacağını ve bunun için Sayın cumhurbaşkanımıza gerekli bilgilerin gönderildiğini ve izin için bekletildiğini yazdık söyledik.

ama nafile!

nedense Facebook’taki çoğu arkadaşları inandıramadık.

bazı haber grupların tepkisi ile karşılaştık. rant yaptığımızı üye toplamaya çalıştığımızı söyleyip bizi herkesin gözünde üye toplayan kişiler olarak göstermeye çalıştılar.

sonuç herkes 6100 alım beklerken biz 9500 alım olacağını ilan ettik bunun için Sayın Cumhurbaşkanımızdan izin için bekletildiğini söyledik ve siz değerli üyelerimize yalancı çıkmadık.

9500 alım için muhtemel takvim belirtildi ama hala 9500 alım yok, 6100 olacak diyenler var.

Onlar bize inanmamaya ve morallerini bozmaya devam etsinler,Biz sizlerle içinizi rahatlatacak haberimizi verelim.

lafı fazla uzatmadan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınlamış olduğu muhtemel takviminde alımın ve sınavın her ne kadar nisan ayında olacak denilsede adı üstünde Muhtemel takvim.

yani her ihtimale açık; Nisandan önce de olabilir Sonra da olabilir şartlara göre hiç de olmayabilir. ( Allah korusun)

İmamlarsoruyor.com olarak sağlam kaynaklardan aldığımız haber de Şubat 15 den sonra alıma çıkılmasının beklenildiğini sizlere duyurmak isteriz.

şubat 15 ten sonra alıma çıkılması ve mülakat Mart ayında olması bekleniyor.

evet evet 9500 alım dan bahsediyoruz.

Şubat 15 dan sonra bizi daha sıkı takip etmeye devam edin. Evet Şubat’ın 15’inden sonra gelecek haberleri bizden takip edin üye olun ve Arkadaşlarınıza bizi önerin.

şimdi hesap yapacak olursak.

Şubat 15 den sonra kategori puanları belli olsa ? 15 gün içinde evrak teslimi olsa ve sınav tarihi belli olsa! Martin ilk haftası mülakat olsa 20 nde mülakat bitse. Mart sonunda sonuçlar belli olsa, Nisanın ilk Haftası tercihler yapılsa ? Yani üç aşağı beş yukarı geçen seneki gibi Ramazan’ı Şerif den önce yerleştirmeler başlamış olacak.

Tabii işin bir de soruşturma süreci var. kimi 15 gün kimi 3 ay sürüyor.soruşturma sürecini daha sonra detaylı yazacağız dikkat edilmesi gereken noktalar var.

Bugün 14.01.2019 şunun şurasında 1 ayınız Ya var ya Yok. mülakata hazırlamaya başlayın.

Mülakatta ne sorulacak derseniz, diyanet son dakika kategorimizde Mülakatta neler sorulur yazımızı okumanızda fayda var.

her şey ezberle bitmiyor? araba sürmesini bilseniz de en usta şoför de olsanız uymanız gereken bazı kurallar var ve Kurra Hafız da olsanız düz lise mezunu da olsanız mülakat da uyulması gereken kurallar var.

çok iyi hafız olup da Kalanları da göz ardı etmemek lazım.

Ramazan’ı Şerife kadar bekleyecek miyiz demeyin. Peki bu anlattığımız süreç şubatta değilde nisanda başlamış olsa ne olacak ? haziran veya temmuz’u bulacak belki de daha ileri tarihe gidecek.

biz dua edelim İnşallah süreç Şubat 15 den sonra başlasın inşallah öyle olacak.

peki bu alımdan sonra tekrar alım olacak mı?

ipucu vereyim ağustos eylül gibi belli olacak ama siz yine bu alımda girmeye bakın.

üye toplamak için bu haberi yaptığınızı söyleyenler olacak tabi. 9500 alım olacak dediğimizde üye Toplamaya çalıştığımızı söylediler.

site çalıştırdığımız için Tabii ki üye toplamaya sitemize Destek verecek kişileri bulmaya çalışıyoruz.

Ama üye toplama işini yalan haber yaparak yapmıyoruz.

veya sadece üye olanlar haberimiz okuyabilir demiyoruz sitemiz herkese açık,sitemizin amacı tüm Diyanet çalışanlarını buraya toplayıp birlik ve beraberlik içinde olmak.biz burada bir olursak hem Devletimizi hem Diyanet İşleri başkanlığımıza sahip çıkacak gücü bulmuş oluruz.

sitemizde becayiş ilanlarınızı ücretsiz olarak verin soru sorun cevap verin.

sitemiz nasıl kullanılır derseniz sitemizi kullanma şekli makalemizi okuyunuz.

Facebook ve WhatsApp grupların da bir o gruba bir bu gruba sürükleneceğimize Burada hep beraber oluruz kimseye muhtaç olmayız.  biz bize yeteriz.

soruşturma süreci ve Bir dahaki alımlar alakalı yazımızı da en kısa vakitte yayınlayacağız.

bize üye olup takip etmeyi ve sağda solda başkalarından Medet uman tüm Diyanet çalışanlarımızı Bize davet etmeyi unutmayın.

siz varsanız biz var oluruz.

desteğinize ihtiyacımız olduğunuzu unutmayın.

şubat 15 den sonra müjdeli haberler almak ümidiyle Sizleri Allah’a emanet ediyoruz